VEMTE SVŮJ ŽIVOT DO VLASTNÍCH RUKOU

    Tak mám udělat další jídelníček. Většinou se snažím nenahánět zbytečně strach a paniku, vždyť jídlo a život má být o radosti a užívání si. Ale nyní se cítím poněkud rozhořčeně – stále více si po výživových konzultacích a následné práci s lidmi uvědomuji, že co jíme (mám v tabulce na levé straně dotazníku) přímo souvisí s našimi pozdějšími nemocemi (mám na pravé straně dotazníku). A to přímo úměrně – čím více se cpeme klasicky českou stravou, denně bílým pečivem bez svačin, bez dostatečného pitného režimu, holdujeme alkoholu, tím více přibývá nemocí typu nadváha, zvýšený cholesterol, zvýšený krevní tlak, u žen snížená činnost štítné žlázy, gynekologické problémy atd. A přitom stačí tak málo, nebo moc? Použít vaši moc tvořit a stát se mágem svého života a ne jen slepou obětí systému, převzít za sebe odpovědnost, za své zdraví, štěstí = život, který je jen váš, je omezený v tomto těle a v tomto životě. Přetavit návyky, nebo také možno je nazvat tradicemi, které jsme získali v dětství, přestat slepě věřit stravovacím doporučením, které nám cpe denně reklama a media… K tomu se zbavit našich kil emocionální bolesti…. Prostě se mít více rádi, více o sebe pečovat, přestat řešit lidi a věci kolem nás, které se nás netýkají, začít řešit sebe. V 60ti letech bývá už většinou pozdě… 

    Jestli vám táhne jako mne na 40 let, je ještě velká možnost změnit vzorce, jak já říkám změnit rodovou = naši karmu a uzdravit naše těla i duše! A jak poznáte, že se vás tato slova týkají? Když dáváte sobě správné palivo – výživu, emoce a myšlenky, vaše tělo je zdravé a štíhlé. Není jiná možnost. Bohužel v dnešní době je normální, že každým rokem přibýváme na váze – je to normální, ale ne přirozené a zdravé! To co je totiž ve 30 letech možná fajn faldík na boku a kulaté tvářičky se v 60 letech stává nadváhou až obezitou s nenapravitelnými následky – operacemi, léky na tzv. civilizační ne-moci. A ne –moc znamená že nemáte moc sami nad sebou, tu předáváte lékařům a lidem kolem vás. Nemoc a nadváha se ale také může se stát vaším učitelem, energií a palivem na cestě k sobě a ke zdroji, ke své pravdě – sami k sobě. Stačí si dovolit změnit úhel pohledu, pustit svoji nahromaděnou vinu a strach. Vinu a strach, že byste se mohli mít krásně, mohli jste se cítit skvěle. A co pak?

A jak začít? Třeba takto. JEDEN DEN si naplánujte jenom pro sebe. Udělejte si tzv. Odlehčený stravovací den (bez lepku a laktózy).

  • Já jsem dnes začala pomerančovou šťávou se zázvorem čerstvě vymačkanou.  
  • Po hodince pokračovala tzv. smoothie a to jahody, zelené listy salátu a kousek banánu, můžete dát i avokádo, kvůli dostatečnému množství rostlinných bílkovin.
  • Dále si můžete udělat dort, ano slyšíte správně dort, s ovocem a kokosem, recept odkaz zde, od přátel z Živého Pokušení www.zivepokuseni.cz/products/davidovo-tajemstvi-/
  • Jako polévku jsem zvolil gaspačo.  Kdo nevydrží bez vařené stravy, může si uvařit nějakou bezlepkovou přílohu např. rýži, jáhly, quinou s trochou zeleniny, nebo zeleninovou polévku s rýžovými nudlemi, tzv. Pho
  • Odpoledne pokračuje další čerstvá šťáva a dle chuti dortík. Pokud jste závislý na kávě, dnes ji vyměňte za špaldovou (zde ale lepek je) s rýžovým, mandlovým aj. mlékem.
  • A večer může být zase zeleninová polévka, příloha, nebo třeba polenta posypaná provensálskými bylinkami.
  • A pitný režim? Voda s citronem, zelený čaj, roibos,

Dobrou chuť – tento odlehčený den opravdu chutná!

 

A co dále – co s emocemi a myšlenkami? Zkuste si dovolit projevit vše, co chce ven. Když máte chuť plakat, plačte, když máte chuť tancovat a smát se, udělejte to… Je to váš život a vy jste originál. 

Inspirováno skutečným příběhem… Petra Berková 

A  Petra Berková se nyní nechává plně transformovat, kromě dobrého jídla, pití a skvělých přátel, knihou Zbavte se svých kil bolesti od Doreen Virtue, Ph. D. a knihou Miluj tělo, s nímž ses narodila od Moniky Dixonové a také tancem v divadelním souboru Bílá Velryba, projekt Měsíční spirála.