Překyselení orgranismu - II. část, prakticky

1.     První krok:

Zjistit, jak jste na tom s kyselostí organismu. Nejlépe 3 dny si měřte pH, (viz. Tabulka č.1) a pak udělejte průměr:

V průměru by měla vyjít kyselost prostředí nad pH 7. Pokud vyšla hodnota pod 7, tělo máte překyselené.

Pokud již neberete léky, nejspíš vás trápí nějaké neduhy. Můžete si vyplnit dotazník, jak jste na tom. (viz. Dotazník č.1) 

Dotazník č. 1: mám zdravotní problémy:

  • Močové cesty – klouby – ledviny – štítná žláza – zvětšená – snížená – vlasy – uši – vysoký tlak – nízký tlak – křečové žíly – otoky  končetin – osteoporóza – gynekologické problémy – zánět šlach. (Okruh ledvin a močového měchýře)
  • Nespavost – dvanácterník – afty – borelióza – svaly – nadváha (obezita) – dásně – nechutenství – nedokrvení končetin – slinivka – cukrovka – pálení žáhy – žaludeční problémy – vředy – únava. (Okruh sleziny, slinivky a žaludku)
  • Kožní choroby – lupénka – opar – průdušky – pocení – cévy – zácpa – astma – bronchitida – dýchací cesty – ekzém – hleny – stres – průjem – tlusté střevo – bradavice – dýchavičnost (Okruh plic a tlustého střeva)
  • Oči – alergie – cholesterol – bolest hlavy – migréna – plísňová onemocnění – játra, artróza, dna – hlasivky – křeče – nádory – hemeroidy – nadýmání – svědění – záněty, imunita – žlučník, bolest – akné.(Okruh jater a žlučníku)
  • Angina pectoris – anémie – arytmie – revmatická artritida –arteroskleróza – krevní oběh – zánět žil. (Okruh srdce a tenkého střeva)

Uvedení více jak 3 zdravotních problémů upozorňuje na přetížení organismu!

2. Druhý krok

Zařaďte do jídelníčku potraviny, které reagují v těle jako zásadité nebo neutrální, viz. odkyselující potraviny  a to v poměru na začátku (první 3 měsíce ideálně 70:30)
Je to docela náročné, ale dá se to. Já osobně dělám jídelníčky na odkyselení s gramáží a dny na očistu dle oslabených orgánů.
Více informací k jídelníčkům.

3. Třetí krok

Dále je důležité si uvědomit, že první měsíce se tělo odkyseluje a čistí a hodnoty se horší - to je ale dobře. Můžete tělu pomoci detoxikací, existují různé - ovocem, zeleninou, rýží. Inspirace zde

4. Čtvrtý krok    

Aby se tělo kyselin zbavilo, potřebuje zvýšenou dávku minerálů (až 3x více). Mám dobrou zkušenost se Zelenými potravinami: Chlorella a Zelený ječmen Green Way. Více zde.

5. Pátý krok 

Dále je dobré podpořit odkyselení i přes kůži a to solnými koupelemi, dále zařadit pohyb (např. rychlá chůze), procházky na čerstvém vzduchu atd.

 

Tabulka č.1: - Ideální hodnoty pH moči v průběhu dne jsou

čas ph
před snídaní 5,5 – 7,0
po snídani 7,5
před obědem 7,0 – 7,5
po obědě 7,5 – 8,5
před večeří 7,0 – 8,0
po večeři 6,8 – 7,0
těsně před spaním pod 6,0