OČISTA DOČISTA

    Tak tu máme prosinec. S nadcházejícím předvánočním čase bychom se měli více věnovat našemu tlustému střevu, které je teď nejvíce oslabené. Tlusté střevo a plíce tvoří v orgánové soustavě dvojici, která se ovlivňuje a patří k elementu kovu. Oslabení těchto orgánů a sychravé podzimní počasí nahrává různým chřipkám, rýmám a problémům s průduškami. Zkusme jít ke zdroji na tělesné úrovni a nenechme se zlákat různými reklamami na stoprocentně účinné pilule na bolest a nachlazení. 

    Střevo potřebuje očistu, uleví se tělu a pocítíte to na imunitě a průduškách. Vyzkoušela jsem to za vás. Nutno podotknout, že řízené kůry nemám moc v oblibě. Ovšem můj chrapot, silné nachlazení a bolest hlavy mě doslova k tomuto experimentu dohnaly. Do rukou se mi dostala kniha Nevšední gurmán od Hany Zapletalové a vedle spousty super raw receptů a informací na mě vykoukla  Očistná kůra dle Normana Walkera, kde se tři dny ráno pije slaný nálev (na 1 l vody rozpuštěná nejodizovaná sůl, 1 lžíce ) a přes den si pochutnáváte na 4l šťávy z pomerančů, grepů a citrónů, v poměru 1:1 s vodou a večer za plné slávy zakončíte klystýrem. Kůra je vhodná při chřipkových stavech, čistí lymfu a střeva. K mému potěšení si můžu zblajznout i kousek ovoce k večeři. Paráda, hladovění nedávám. K této výživné výživové očistě bych ještě přidala masáž lymfy. Já ji dělám vždy ráno hroubou žínkou, masíruji si nohy od zdola nahoru (k srdci). A také je výborná koupel na odkyselení. Do vany s teplou vodou přidáte cca 300g soli (já používám mořskou nejodizovanou, koupenou v Albertu). Je opravdu potřeba tolik, aby koupel byla zásaditá. A v té se rochníte aspoň půl hodiny.

Průběh mé očisty aneb rady jak přežít a ještě si to užít.

1.den.

    Rozpouštím lžíci soli do 1l vody, první doušky jdou, pak začíná být hůř, nevzdávám to a se sebezapřením slaný roztok vypiji. Pokračuji v odšťavňování pomerančů, grepů a citronů, ředím to vodou, no dá se to… přežít… Chuť si vylepšuji a dělám si šťávu jen z pomerančů, neředím a láskyplně ji nazvu snídaní. Účinky solné kůry se pomalu dostavují a já doslova běhám. Dopoledne běhám hodně po bytě, mám dost energie, i když mě bolí hlava. Popíjím ředěný nápoj a tuším, že oběd nebude. Můžu až večeři. To nevydržím a zakousávám ¼ pomela, jinak bych asi okousala svůj barový stůl, následuje další šťáva, a tak až do večera. Do toho si čistím průdušky výplachy ze šalvěje, piju bylinkové čaje.Večer následuje klystýr. Stojí mě to trochu přemáhání a zpracování análního tématu, nakonec se vše zadaří a výsledný pocit po zdolání celého dne je skvělý. Přes noc spím 10 hodin až do rána jako miminko, budím se a divím, že opravdu nemám hlad, zajímavé….

2. den

    Jde to tuhého. Ráno zjišťuji, že jsem si vyšťavila všechny pomeranče a že budu muset jít po solné  kůře na lov ovoce do nepřátelského terénu. Když nestihnu včas doběhnout domů, bude zle. Nedá se nic dělat, odhodlaně vyrážím, trajektorie je logistiky vypočítaná, abych vše stihla. U pokladny v Albertu nastává chvilka útrobního napětí, nakonec se nákup ovoce hladce povedl, a tak můžu dál pokračovat ve svém záměru uzdravit své tělo. A co moje pocity? No čas se nějak vleče, mysl mi stále předhazuje, že bych měla dělat něco užitečnějšího, než se zabývat sama sebou a touhle mučící pakárnou. Do toho se z astrologického hlediska navrátil na víkend štír se Saturnem, takže přehodnocuji vztahy, trochu si stýskám, dýchám do břicha od-pouštím, co se dá.

Na konci celého víkendu jsem se sebou spokojena, tolik péče, vědomí a lásky jsem si dala. Co více si přát…

    Sice jsem nedala celé tři dny, ale pouze víkend. Nicméně na pondělní ranní poradu se raději připravím, jak tělesně, tak psychicky. Ještě další čtyři dny by se měly nést v duchu lehčích jídel sestávajících z ovoce, zeleniny a obilovin. Připravím si suroviny na ranní smoothie, šťávu, s sebou ovocný a zeleninový salát a na poradě budu čilá jako rybička. A abych nezapomněla, nachlazení je skoro vyléčené, bez léků a chemikálií….