Jak efektivně a zdravě zhubnout.

Proč je v dnešní době tak těžké zhubnout, a v případě, že se vám to podaří, si tuto novou váhu udržet? Proč většina metod na hubnutí nefunguje?

Jeden ze způsobů jak zhubnout je dieta, ale to znamená omezit přísun jídla. A proto jsou diety neoblíbené a nefunkční. Máme v sobě totiž strach z nedostatku, a proto, když začneme omezovat jídlo, tělo začne mít strach.  A navíc téměř každá dieta zakazuje jíst potraviny, které máme rádi. Při držení diety budeme mít strach, hlad, a tak se k původní váze téměř stoprocentně vrátíme.

Zkoušíme proto jednu metodu hubnutí za druhou a vždy se dostaví jojo efekt, to znamená, že shodíme pár kil, a pak, když máme štěstí, vrátíme se na původní váhu, ne-li na vyšší. Proč? Vystavili jsme své tělo šoku. To ovšem nechce hladovět, a proto se snaží udělat si větší zásoby na příště. Proto dost často mají diety právě opačný efekt – přibývání na váze.

Tak ubíhají roky a my všechnu snahu o hubnutí vzdáme. Začnou přicházet nemoci a řekneme si, že si aspoň užijeme trochu radosti ze života a nebudeme se dále trápit. Rezignujeme.

Ale co když existuje jednodušší způsob jak zhubnout? Co když existuje způsob, který je udržitelný, který nezahrnuje hladovění a stres z nedostatečného uspokojení fyzického i emocionálního -  které nám jídlo v mnohých případech nahrazuje?

Co kdybyste mohli hodit všechny diety a osvědčené metody hubnutí za hlavu a provedli zdravé a trvalé změny ve svém jídelníčku, díky kterým budete snadno hubnout a přitom vyživovat své tělo?

Každodenní pití zeleného smoothie je právě jedna z věcí, která je velmi užitečná, no spíše nezbytná k udržení ideální tělesné váhy.

Předtím, než jsem objevila zelená smoothies, moje váha hodně kolísala. Vyzkoušela jsem spoustu stravovacích směrů (makrobiotika, výživa dle krevních skupin, bílkovinná dieta), ale byla jsem demotivovaná a neměla energii.

Poté, co jsem objevila zelená smoothies a udělala si zvyk z každodenního pití (převážně místo snídaně), další změny začaly přicházet samy. Mám více energie, výrazně se mi omezily chutě na sladké. Ale hlavně má změna je trvalá. Zlepšila se mi funkce metabolismu, vyčistily se mé chuťové pohárky, takže jsem začala mít větší chuť na zdravé jídlo.

Ale pozor na velká očekávání. Nelze shodit přebytečná kila své nadváhy, které jsme sbírali desítky let, v jednom dni. Chce to čas. Již dnes můžete nahradit snídani nebo oběd zeleným smoothie a v ideálním případě intenzívně cvičit 30 minut každý den J Jednoduché že, žádné hladovění, speciální prášky a další všelijaké výmysly, prostě jen dáte do mixéru své nejoblíbenější ovoce a zeleninu a během minuty máte lahodný koktejl. Takže si pochutnáte a ještě navíc tělo dostane vše, co potřebujete.

Někdo si možná, řekne, proč ovoce a listovou zeleninu mixovat? Můžu to přeci sníst všechno zvlášť. Ano je to tak, ale ruku na srdce, kdo sní tři hrsti zelených listů každý den a komu to chutná? Mně rozhodně ne, navíc mi zelené vždy dělalo zažívací problémy. Aby se daly zelené listy dobře strávit, museli bychom je opravdu velmi dobře rozžvýkat, a kdo z nás dokáže jedno sousto žvýkat padesátkrát J Já ne, a proto je vhodné mixování, je to takové předžvýkání a takto rozmixovaný koktejl je skvěle vstřebatelný pro tělo.

Chcete-li hned začít, tady je další skvělý recept:

 

Hruškovo Jahodové smoothie

Složení:

  • 1 šálek jahod
  • 2 středně velké hrušky, sladké (zralé)
  • 1 šálek borůvek
  • 1 lžička namočených Chia semínek
  • 3 šálky čerstvého baby špenátu, nasekaného (nebo jiná listová zelena)
  • 250ml vody

 

Kalorie: 377 | Tuky: 3 g (g) | Bílkoviny: 7 g | Sacharidy: 93g | Vláknina: 21,0 g | Vápník: 15% | Železo: 4.0mg |

Vitamin A: 287% | Vitamin C: 155%

 

Když se mě lidé ptají na hubnutí, vždy doporučuji zelené smoothie.

Pro vedení 30 denní detoxikací pomocí zelených smoothies, zde.

Článek vytvořen ve spolupráce se SmoothieBar.